VÅR REPEATER

REPEATER Frekvensen är 145.675 minusshift -600. Det krävs nu subton och tonesql. Ton som ska användas är CTCSS: 77,0 Hz

Kalender WSA

< 2017 >
Oktober
TiOnToFr
      1
  • Field Day

    Hela dagen
    01-10-17-01-10-17

    Grönövägen 48, 593 93 Västervik, Sverige

    Grönövägen 48, 593 93 Västervik, Sverige

    WSA Västerviks SändarAmatörer och FRO Västervik  inbjuder till fieldday 29/9-1/10 på Grönö, Spårösundslägret.

    Start kl 18:00 Fredag
    Anmälan till SM7KUQ / Per.

    Programmet blir som vanligt, mycket radiopratande.

    Kl: 15:00 Lördag blir det medlemsmöte.

    Om du tänker övernatta är det viktigt att du hör av dig i god tid.

     Avslutning på söndag em.

2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

SSA Distrikt 7

Västerviks Tidningen

Arkiv för inlägg.

Login

Medlemmar 2017

Signal Namn   Ort E-post 
SA7AGE Lars-Eric Holtmer   Oskarshamn sa7age@ssa.se
SA7BBF Peter Karlsson   Gunnebo sa7bbf@ssa.se
SA7BBM Benny Svensson   Gamleby s.benny@spray.se
SA7CAO Henric Nilsson   Gamleby henric@henricnilsson.se
SA7CAU Rasmus Martinez   Ankarsrum rasmusbygg@gmail.com
SA7CAW Jens Wessberg   Hjorted jens_w@hotmail.com
SA7CJL Håkan Carlsson   Kristdala sa7cjl@gmail.com
SM7CRO Arnold Jansson   Västervik arnold.jansson@tjustel.se
SM7DQV Tom Eliasson   Västervik sm7dqv@ssa.se
SM7FHO Lars Palmén   Västervik sm7fho@ssa.se
SM7HQD Göran Granberg   Västervik goran.granberg@gmail.com
SM7IOU Sören Ydreborg   Västervik soren.ydreborg@telia.com
SM7KUQ Per Örnvall   Västervik sm7kuq@fro.se
SM7KZB Anders Nordkvist   Oskarshamn andersnordkvist@live.se
SM5NAS Kjell Adolfsson   Åtvidaberg kjell.adolfsson@usa.com
SM5NJG Johnny Wallin   Kisa wallin.johnny@telia.com
SM7NST Tomas Falk   Västervik sm7nst@outlook.com
SM5HIF Göran Backner   GRYT  goran@backners.se
SM7UZB Gunnar Ekström   Västervik sm7uzb@gmail.com
SM7UZQ Bo Ydreborg   Västervik b.ydreborg@gmail.com
SM7VZP Andreas Johansson   Västervik andreas@offair.se
SM7YQN Ulf Lindström   Västervik ulf.lindstrom@fro.se
SM7VRJ  Per-Gunnar Jonsson    Hjorted   sm7vrj@telia.com
SM7YRN Nils-Inge Gunnarsson   Gunnebo nilsinge@sm7yrn.se
FRO Mats-Erik Johansson   Gunnebo mats-erik@home.se
Familjemedlem Ingmari Wallin   Kisa wallin.johnny@telia.com
Familjemedlem Ingegerd Ydreborg   Västervik soren.ydreborg@telia.com